Foto
Sponzoři: Jump Aréna TáborJump Aréna TáborTEPfaktorTEP factorVlasová kosmetika Suchývlasova_kosmetikaRumpoldrumpold

Military Seniors Cup Open 09-10

27. června 2012

07.06. 2010 

Dne 5. června 2010 se uskutečnil 2. ročník tenisového turnaje, nazvaného

 MILITARY SENIORS CUP OPEN


 

Jeho cílem bylo, a zmínka v naší kronice už o tom byla, založit novou tradici v opětném  setkávání se s tenisty se kterými někteří naši členové v minulosti sehráli nejeden pěkný zápas. Podmínkou účasti v turnaji byl poněkud vyšší věk zúčastněných párů. V propozicích řídící výbor stanovil věkovou hranici páru na 100 let. Podmínka byla splněna s výjimkou dvojice Kudláček – Malá, kde slečna Malá nahradila p. Kvasničku. Tato výjimka byla schválena organizačním výborem turnaje.

Turnaje se zúčastnilo 8 dvojic , které přípravný výbor rozdělil do dvou skupin. Celý turnaj byl odehrán na antukových dvorcích za krásného letního počasí (výborná volba termínu turnaje organ. výborem). Po celodenním zápolení (vždy vedených v duchu fair play) ve skupinách a následném boji o konečné umístnění se vykrystalizovalo toto celkové pořadí:

1.Švarc – Franta z TK S. Ústí

2. Lotter – Malý

3. Jančík – Pospíchal

4. Kubásek – Liška

5. Glos – Pučelík

6. Jedlička – Thurnvald

7. Stano – Andraško

8. smíšená dvojice Kudláček – Malá

Velice dramatický byl finálový zápas ve kterém pár ze Sezimovo Ústí zdolal v super tiebreaku vysoce favorizovaný domácí pár Lotter – Malý. Vítězná dvojice získala putovní pohár, sponzorské poháry a hodnotné ceny. Dvojice na 2. – 3. místě obdržela sponzorské poháry a hodnotné ceny. Ostatní dvojice se musely uspokojit s hodnotnými cenami. Součásti cen byly speciálně zhotoveny trika s emblémem turnaje.

Jistěže, ne každá dvojice byla se svým umístěním spokojená. Některé dvojice přijela na náš turnaj s velkými ambicemi a to, stát na stupni vítězů, nejlépe na tom nejvyšším místě. Byla tu však řada lepších párů a tak její umístění je jistě sportovně spravedlivé.

Po ukončení turnaje následovalo vyhodnocení a beseda o sportu.V besedě se všichni účastníci shodli na tom, že turnaj byl výborně připraven, organizován a jsou proto, aby se i v příštích letech konali jeho další ročníky. Škoda je jen, že brzy po ukončení turnaje museli někteří jeho účastníci odjet. Vždyť takovéto tenisové setkání nejsou jen o tom si dobře zahrát (a to bylo jistě bezezbytku splněno), ale i tom, zavzpomínat si, zhodnotit tenisové výkony a samozřejmě projednat jak v tomto turnaji dál a jak jej ještě vylepšit. Na konec besedy zůstalo jen „zdravé jádro„ které již jen oslavovalo a bavilo se až do uzavírací pozdní doby místní restaurace. Na závěr je potřeba poděkovat organizačnímu výboru za práci při přípravě a provedení turnaje (Malý – Kotšmíd – Andraško).

Velké poděkování patří sponzorům turnaje:

· Blažek Sport s.r.o.,

· Suchý – vlasová kosmetika,

· ORION knihy – hudba, s.r.o. (Kalousek),

· členové klubu (sponzorské zajištění)

Kolomazník – Andraško – Jedlička

Krásné momenty zachycené objektivem fotografů (Lotter – Glos) nájdete ve fotogalerii.

SMTK__________________________________________