Foto
Sponzoři: Jump Aréna TáborJump Aréna TáborTEPfaktorTEP factorVlasová kosmetika Suchývlasova_kosmetikaRumpoldrumpold

Únor

27. června 2012

VÁNOČNÍ TURNAJ

 

tenisového klubu vojenské policie v Táboře

 

Již tradiční Vánoční turnaj TKVP se uskutečnil v pátek 30. prosince 2011 v TENIS ARÉNĚ a byl to již jeho 19. ročník. Po organizační stránce jej připravilo družstvo SOJČÁK, konkrétně to byli pánové Láďa Kuba, Miloň Jedlička, Honza Thurnvald a přispěl i Karol Stano.

Turnaje se na základě vydané pozvánky a organizačním výborem stanovených pravidel zúčastnilo rekordních 32 hráčů a další členové klubu, kteří se z důvodu momentálních zdravotních potíží nemohli aktivně do tenisových soubojů začlenit. Na jedné straně organizátory potěšil tak značný zájem, na druhé straně jim to však do značné míry zamotalo hlavu, jak z pohledu patřičného pohoštění, tak zejména ve sportovní části organizace turnaje. Tady je společná fotografie účastníků na zahájení turnaje.

                         

V turnaji družstvo SOJČÁK vyzkoušelo dva nové způsoby organizace a to – rozdělení účastníků (16 dvojic) do skupin podle výkonnosti a samostatný výběr cen dle umístění. Je na organizátorech dalších turnajů, zda tyto způsoby a zkušenosti využijí. Je pravdou, že se některým dvojicím jejich zařazení nelíbilo, ale zase z pohledu pořadatelů je velmi těžké odhadnout – v takovém množství dvojic – jejich aktuálníformu.

Přihlášená družstva byla rozdělena do čtyř skupin, přičemž 1. a 2. skupina byla výkonnostně lepší než skupina 3. a 4-tá. Toto rozdělení bylo provedeno s cílem, aby si výkonnostně stejné páry zahrály vyrovnanější zápasy ve skupinách. Po odehrání zápasů ve skupinách se i z časových důvodů  hrál o umístění jen mistrovský break. Výsledkem bylo toto celkové pořadí:

1. místo

 

 

Ota MATYŠ a Jarda KOLOMAZNÍK

Pohár předal vedoucí klubu Franta Kotšmíd

 

Další pořadí pak bylo následující:

2.  Lotter, Malý

3. Cesnak, Machoň

4. Kozačka, Kuba

5. Kudláček, Červený

6. Voves, Pospíchal

7. Glos, Vrobel

8. Manželé Liškovi

9. Jedlička, Čech

10.  Kolečář, Kotšmíd

11.  Bratři Jeřábkovi

12.  Kubásek, Turek

13.  Hodek, Hodková

14.  Jančík, Kvasnička

15.  Grosman, Čížek

16.  Dobeš, Kalousek

Vítězná dvojice obdržela z rukou vedoucího klubu putovní pohár a vybrala si z připravených cen tu nejlepší, která jim právem náležela. Rovněž ostatní páry si v pořadí tak, jak se umístily, vybraly pro sebe nevhodnější cenu. Snad v těchto cenách každý hráč našel právě to, co se mu hodilo. Tady je nutno poděkovat členům klubu, kteří ceny od drobných sponzorů, nebo i z vlastních zdrojů, sehnali. Byli to pánové Machoň, Kalousek, Kuba, Jedlička, Thurnvald, Cesnak, Andraško, Kozačka, Kolomazník, Kolečář, Voves, Jančík, Fořt a Kvasnička. Drobnými dárky sponzorovala náš turnaj i „naše“ hospůdka TENISTKA.

Kvalitně bylo postaráno i o občerstvení účastníků, zejména polední guláš měl vysokou kvalitu. Večer nám na kytaru zahrál Láďa Adamec a velmi kvalitní hrou na mandolínu jej doplnil i náš host z Plzně pan Petr Vrobel. Všem účastníkům se při country hudbě dobře zpívalo. I to snad byl důvod toho, že se „beseda o sportu“ protáhla do pozdních nočních hodin, a že „zdravé jádro“ bylo tentokrát, na rozdíl od některých předchozích turnajů, velmi silné. O věhlasnosti našeho tenisového Vánočního turnaje svědčí i to, že se jej aktivně zúčastnili i tři příslušníci naší české vlády. Byli to ministři Kalousek, Dobeš a Kuba.

Na závěr je třeba poděkovat všem účastníkům turnaje za účast a předvedené výkony. Poděkovat musíme i našim sponzorům a členům klubu, kteří ceny věnovali a sehnali. Velký dík patří i členům družstva SOJČÁK, kteří přípravě a provedení věnovali hodně ze svého volného času. Pánové děkujeme, byl to největší turnaj, co do účasti, který se v klubu v jeho historii odehrál.

Za družstvo SOJČÁK příspěvek na WEB a Kroniky zpracoval prof. tenisu Laďa K.

Více fotomomentek naleznete ve fotogalerii.