Foto
Sponzoři: Jump Aréna TáborJump Aréna TáborTEPfaktorTEP factorVlasová kosmetika Suchývlasova_kosmetikaRumpoldrumpold

Turnaj oslavenců 11-12

26. června 2012

TURNAJ LETNÍCH OSLAVENCŮ

Posledním turnajem v tenisové sezoně 2011 – 2012 byl Turnaj letních oslavenců. Uskutečnil se v sobotu dne 1. září, bohužel bez většiny oslavenců.  Přestože počasí organizátorům příliš nepřálo, nakonec se klima umoudřilo, déšť ustal  a umožnil tak sehrát velkou bitvu na venkovních, dokonale nakropených kurtech.

Turnaje se zúčastnilo 8 dvojic, z toho jednu utvořili hosté ze spřátelené Soběslavi. Ti hned překvapili v základní skupině, kde podali velice solidní výkon proti 1. nasazené dvojici Matyš – Kotšmíd. Z této skupiny označené jako „silná“ nakonec dle předpokladů postoupila dvojice Matyš – Kotšmíd a pánové Vondruška – Záruba. Ve „slabší“ skupině dvě postupová místa vydřely dvojice Kuba – Grosman a jediná smíšená a zároveň  manželská dvojice Liška- Lišková.  

 

Společná fotografie účastníků turnaje

    

 

 

Konečné souboje o umístění nešťastně poznamenalo zranění Zdeňka Machoně, a proto si Jarda Jančík musel najít náhradu – Jardu Kolomazníka. Je otázka, jestli tato náhrada byla rovnocenná, ale alespoň o to poslední místo pánové zabojovali a zcela „jasně“ porazili dvojici Thurnvald – Kalousek 6:2 2:6 10:6. 5. místo získali Cesnak-Kubásek, když porazili dvojici Kolomazník – Voda 7:5 6:3. Před branami finále skončili Grosman – Kuba a Liška – Lišková a zopakovali si zápas ve skupině, tentokrát v souboji o bronzovou medaili. Vítězství dvojice Liška – Lišková (6:3 6:4 ) by se dalo nazvat jejich historickým úspěchem.  Ve finále již hosté ze Soběslavi nestačili na Matyše s Kotšmídem a nedokázali zopakovat svůj výkon ve skupině. Přesto byl zápas atraktivní a spousta (5) diváků viděla řadu poutavých výměn.

Po herní části se celé osazenstvo přesunulo do hospůdky, kde kromě putovního poháru pro vítěze, čekala na všechny hráče řada krásných cen od sponzorů: Oriflame, Generali, Knihkupectví Orion, O2, Vodafone, Pfizer, KB, Rybářství pana Ryby a Chio Chips. Velké poděkování ještě směřovalo Petru Kalouskovi za přípravu občerstvení   ( vynikající guláš a tlačenka ) a také Lukášovi Liškovi za organizaci samotné hry. Nesmíme opomenout ještě ohodnocení pana Vody jako nejstaršího hráče a smeknutí klobouku za jeho předvedený výkon. Ukončení turnaje proběhlo rundou vodiček a beseda o sportu se konala do večerních hodin.

 

Konečné  pořadí:

1.    Matyš – Kotšmíd                               5. Cesnak – Kubásek

2.    Vondruška – Záruba                         6. Kolomazník – Voda

3.    Liška – Lišková                                   7. Jančík – Machoň

4.    Kuba – Grosman                               8. Thurnvald – Kalousek

 

X     X     X