Foto
Sponzoři: Jump Aréna TáborJump Aréna TáborTEPfaktorTEP factorVlasová kosmetika Suchývlasova_kosmetikaRumpoldrumpold

Kronika 2013 – 14

30. června 2014

___________________ 2013 – 2014 ______________________

 

Nová sezóna 2013 – 2014 byla zahájena výročním brífinkem dne 18. října 2013 v novém bufetu na fotbalovém stadionu v Kvapilově ulici. Nové místo se všem účastníkům líbilo a je na zvážení vedení klubu , aby se zde konala i další naše jednání. Brífinku se zúčastnilo 20 členů TKVP. Účast oproti minulým jednáním byla velmi dobrá a dosáhla 61%. Schůzi zahájil končící prezident pan Milan Cesnak, který společně s odstupujícím sportovním ředitelem Otou Matyšem vyhlásil výsledky letních soutěží, o nichž jsme se již zmínili v poslední kapitole.

Hlavním cílem toho brífinku však bylo zvolení nového prezidenta klubu a příprava zimní sezony. Nevděčnou roli prezidenta klubu se iniciativně ujal pan Miloň JEDLIČKA, kterému budou pomáhat jeho bývalí spoluhráči z týmu Ovčáci.

Novou sezonu bude v TKVP řídit výbor:

Prezident klubu – Miloň JEDLIČKA

Pokladník – Radek POSPÍCHAL

Organizační pracovník – Martin VOVES

Ve funkci kronikáře klubu bude i nadále pokračovat, již šestým rokem, Ladislav KUBA.

Bez problémů byla rozdělena odpovědnost za organizaci turnajů v nové sezoně. Tu převzala družstva ve starém ( rozuměj loňském) složení. A takhle jsme se dohodli:

Vánoční turnaj – družstvo KOLOMÁZA

Zimní oslavenci – družstvo MaLi

Military Seniors Cup Open – Soccer team

Letní oslavenci – družstvo No.1

Potom nastala složitější „domluva“ na organizaci zimního dlouhodobého turnaje. Po delší a někdy i vášnivější diskuzi, dospěla naprostá většina členů k radikálnímu konsenzu v organizaci dlouhodobé zimní soutěže. Zvítězil totiž názor, aby do této soutěže byli zahrnuti i starší a někdy i slabší hráči. Nakonec došlo k rozlosování všech hráčů, kteří chtějí zimní sezonu hrát, do pěti družstev po čtyřech. I tento nový systém však nebude některým hráčům, po sportovní stránce, vyhovovat. Má však bezesporu jednu velkou výhodu, a to tu, že se do soutěže zapojí i ti, řekněme slabší hráči, kteří v minulosti buď vůbec nehráli a nebo byli zařazeni v družstvu „jen do počtu“. V souvislosti s tím si dovolí kronikář parafrázovat jedno staré přísloví „ Není na světě systém her ten, aby se zavděčil hráčům všem“. Vždyť tento nový systém se může pro příští zimní sezonu znovu změnit tak, aby vyhovoval většině členů TKVP.

Složení družstev pro zimu 2013 – 2014:

1. Kalousek (C) – Voda – Pospíchal – Grossmann

2. Jančík (C) – Stano – Voves – Jeřábek – Machoň

3. Jedlička (C) – Kubásek – Hodek – Malý

4. Kutný (C) – Matyš – Kuba – Kotšmíd

5. Liška (C) – Lišková – Dobeš – Cesnak

Ze zimní soutěže družstev se později odhlásil Jarda Kolomazník, kterého nahradil nový člen TKVP pan Karel Grosman.

Pro novou sezonu má náš TKVP celkem 33 členů.

X X X

 

V naší tenisové kronice je potřeba se zmínit ještě o jedné skutečnosti. V rámci celého TKVP vznikly ještě dva „podkluby“ hráčů, kteří se ve svých volných chvílích spolu schází a vzájemně se utkávají. Je to především VIP klub, jak se honosně nazývají, a jejími členy jsou pánové KUDLÁČEK, jako vedoucí a dále pak pánové KUBA, KOZAČKA, KOLOMAZNÍK, JANČÍK, POSPÍCHAL a CESNAK. Hlavním úkolem této skupiny je starost o antukové kurty v areálu Tenisového klubu Františka Ševčíka, což celému TKVP přináší nemalé výhody, jak časové, tak zejména finanční. Druhou skupinou je společenství hráčů, kteří se scházejí v zimě na Stadionu Míru, v létě pak na kurtech „za budovou E“. Jsou to hráči převážně starší generace a relativně slabší výkonnosti. Za řízení pana Jan THURNVALDA se schází ke společné hře pánové VODA, STANO, KUBÁSEK, KALOUSEK, a někteří další příležitostní hráči. Z obou výčtů těchto skupin jasně vyplývá, že zájem o hraní v našem klubu je, a že jenom velký rozdíl ve výkonnosti nám bránil najít schůdné společné řešení, abychom si společně mohli zahrát a pobavit se tak, jak tomu v minulosti bylo nesčíslněkrát. Doufejme společně, že se po brífinku tento konsenzus našel a bude ku prospěchu většiny členů našeho TKVP. Na závěr snad jedna zdokumentovaná situace u druhé skupiny hráčů, která se sešla k společnému hraní v neděli dne 20. října na Stadionu Míru. Všichni hráči byli již připraveni když jeden z nich si vyndal sálovou obuv k tenisu a zjistil, že ………. toť otázka pro našeho čtenáře. Přikládám pro snadnější odpověď pořízené foto „sálové obuvi“.

Boty - VIP

No uznejte, v tom se hrát nedá a nebo snad ANO ??

 

X X X

 

OBHAJOBA DAVIS CUPU

Po roce se v naší tenisové kronice musíme zmínit o dalším triumfu našich tenistů. Naše družstvo se opět dostalo do finále Davis Cupu. Tentokrát však muselo, oproti minulému roku, o „salátovou mísu“ bojovat na půdě soupeře, a tím bylo družstvo Srbka, v čele s famózním Novakem Djokovičem – momentálně druhým hráčem světa. I když družstvo v Srbsku tvořili čtyři hráči, největší podíl na zisku poháru mají pánové Berdych a Štěpánek. Zajímavé je, že všech pět odehraných utkání skončili výsledkem 3 : 0 pro jedno ze soupeřů. Jedinou drobnou „kaňkou“ na utkání v Bělehradě bylo domácí obecenstvo, které se ne vždy chovalo sportovně a kronikář si dovolí tvrdit, že někdy i nepřátelsky. Velká část domácího obecenstva ani nepočkala na předání oné krásné trofeje a odešla z hlediště. To se prostě nedělá, a je sportovní popřát vítězi a ocenit i poraženého.

HOŠI DĚKUJEM.

Malá fotogalerie z fináleDC - 2013

1. Nejlepší tenisové družstvo světa v roce 2013. Zleva Radek Štěpánek, Lukáš Rosol, nehrající kapitán Vladimír Šafařík, Tomáš Berdych a Zdeněk Hájek.

2. Radek Štěpánek a Tomáš Berdych se radují z výhry ve čtyřhře

3. Poražený srbský tým, zleva kapitán Bogdan Obradovič, Novak Djokovič a Dušan Lajovič

Pro příští rok nám nezbývá než našim tenistům přát, aby si mohli zakřičet

„ VÍTEJ ZLATÝ HETRIKU“

A to jim jistě přejí všichni Ti, kteří mají tuto krásnou hru tolik rádi.

 

X X X

 

image075

21. ročník tradičního Vánočního turnaje se uskutečnil v sobotu 28.12.2013 v Tenis Aréně. Přihlásilo se do něj celkem 28 zájemců-hráčů. Organizátoři turnaje, družstvo KOLOMÁZA, rozdělili účastníky do ideálního počtu 12 párů a tři náhradníky. I tito tři hráči si v průběhu dne v různých družstvech dobře zahráli. Tři skupiny po čtyřech družstvech potom „oddělili“ lepší hráče od těch méně dobrých a po vytvoření skupin o umístění nastaly teprve lité boje. Řečeno slovy několika účastníků, „ mně nejde o umístění, pro mne je to společenská událost“ a „Já si chci jen dobře zahrát“, přesto naprostá většina hrála naplno se snahou vyhrát. A tady je konečné celkové pořadí:

 

1. Kolomazník – Kozačka

2. Voves – Křepelka

3. Cesnak – Glos

4. Liška – Vrobel

5. Malý – Kuba

6. Jančík – Jedlička

7. Hodek – Ježek

8. Černý – Lišková

9. Kotšmíd – Kvasnička

10. Pospíchal – Kalousek

11. Kudláček – Grosman

12. Jeřábek – Dobeš

Vanoce 2013 - vyhodnoceni

Nejlepší pár obdržel putovní pohár a všichni účastníci i drobné ceny. Organizátoři dále ocenili vhodnými cenami i další tři hráče. Nevětším „kopečkářem“ se stal Jarda Kozačka, největším „ranařem“ Miloň Jedlička a nejstarším hráčem Laďa Kuba.

Mezi velké klady turnaje patří to, že všechna utkání se hrála v pohodě a i když ne vždy vyhrál „ papírově“ silnější pár, je jistě celkové pořadí spravedlivým ukazatelem momentální vánoční formy „vylosovaných„ párů.

Závěrem je třeba poděkovat organizátorům, jmenovitě Otovi Matyšovi jako řediteli turnaje, který nesl hlavní tíhu přípravy a vlastní organizace turnaje, protože i tady se objevili jednotlivci, kteří se přihlásili pozdě a nebo byli se svými „vylosovanými“ partnery nespokojeni a chtěli je vyměnit. Dále pak Jardovi Kolomazníkovi, Luďkovi Kudláčkovi a Milanu Cesnekovi.

X X X

Dne 5. dubna se uskutečnil Turnaj zimních oslavenců. Zároveň na tento den svolal prezident klubu i jarní briefing.

Turnaj zimních oslavenců se  uvolilo připravit a zorganizovat družstvo MALI ve složení Malý, Liška, Lišková a Kalousek.

Do turnaje se přihlásilo celkem 9 dvojic (18 hráčů a hráček), z toho bylo jen 10 členů z TKVP a osm hostů. Tato skutečnost nesvědčí o příliš velkém zájmu členů TKVP o  turnaj. Škoda, byl to turnaj dobře připravený a i provedený.

Za řízení ředitelky turnaje paní Jany Liškové, bylo dosaženo tohoto celkového pořadí:

 1. Matyš – Kalousek
 2. Liška – Lišková
 3. Kolomazník – Kudláček
 4. Malý st. – Malý ml.
 5. Grosman – Černý
 6. Jedlička – Pospíchal
 7. Vaněk – Mašinka
 8. Jančík – Jeřábek
 9. Hodek – Hodková

 

X   X   X

Po skončení turnaje následoval v Tenis aréně jarní briefing. Zúčastnilo se jej celkem 13 členů klubu, 12 se z různých důvodů omluvilo a někteří ( celkem 8 členů ) se ani neozvalo. Program jarního briefingu byl již klasický – vyhodnocení zimních soutěží a příprava letních soutěží, včetně přípravy kurtů.

Celkové výsledky zimních soutěží:

 

Soutěž družstev

 1. Kutný – Matyš – Kuba – Kotšmíd;
 2. Liška – Lišková – Dobeš – Cesnak;
 3. Jančík – Stano – Voves – Jeřábek – Machoň;
 4. Jedlička – Kubásek – Hodek – Malý;
 5. Kalousek – Voda – Pospíchal – Grosman;

Nejlepší deblista

Jako nejlepší deblista v soutěži družstev byl vyhlášen pan Lukáš LIŠKA.

 

Nejlepší jednotlivec

V této zimní sezóně byla soutěž o nejlepšího singlistu organizována bez rozdílu věku. Byli plánovány a provedeny dva turnaje. Jejich účastníci a celkové pořadí v turnaji jsme již v Kronice uvedli.  Potěšující je, že se účast na těchto singlových turnajích mírně zvýšila. 

Bohužel, ani jednomu vítězi,  v jednotlivých kategoriích, nebyly prezidentem předány  putovní poháry, které si jistě vítězové zasloužili. Důvod je prostý, ti, co poháry z předchozích soutěží vlastnili, je nepřinesli. ŠKODA, předání putovních pohárů patří již tradičně k vyhodnocení našich soutěží.

Prezident klubu informoval účastníky briefingu, že se členství v TKVP vzdal pan Václav LOTTER, dlouholetý člen klubu a mnohonásobný vítěz řady turnajů.

          Na konci briefingu proběhla jedna velmi příjemná událost, která si zaslouží zaznamenání v naší kronice. Bylo to předání dárkového balíčku druhému nejstaršímu členu našeho klubu, panu Karlu KUBÁSKOVI k jeho osmdesátým narozeninám, kterých se dožil 21.února letošního roku. Karle, blahopřejeme a i když máš momentálně se zdravím nějaké problémy, všichni pevně věříme, že si s námi Tvůj oblíbený tenis ještě zahraješ.  

        Předání poháru nejlepšímu družstvu v zimní soutěži se nakonec přeci jen uskutečnilo. Z podnětu vítězného družstva se dne 22.5. v Ratibořských Horách uskutečnilo výjezdní zasedání sedmi vážených členů našeho TKVP s dvojím programem:

1. předání poháru prezidentem klubu vítěznému družstvu a za

2. projednání možného způsobu příštího zimního turnaje družstev. Tento druhý bod, za řízení budoucího prezidenta TKVP pana Petra Kalouska, byl stěžejním bodem. Po delší diskuzi se „Rada starších“ sjednotila na nejlepší variantě, která bude předložena k diskuzi všem členům TKVP.

X X X

Za ideálního tenisového počasí se dne 14. června 2014 uskutečnil již 6. ročník tradičního turnaje dvojic MILITARY SENIORS CUP OPEN.  Přípravu a provedení si vzalo na starost družstvo soccer team, za řízení jeho kapitána pana Jaroslava Kozačky. Jarda pojal organizaci turnaje jako svoji derniéru v TKVP, protože v našem tenisovém klubu končí, z důvodu odstěhování se z Tábora do „lepšího“ města, Pardubic.

Do turnaje se přihlásilo osm dvojic, které splňovaly náročnou podmínku vstupu do turnaje, a to je minimální součet věku obou hráčů 100 let. Byla tu však jedna výjimka, a to byl první smíšený pár v historii turnaje, kterého se tato podmínka netýkala. Zúčastněná družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde každé družstvo sehrálo tři zápasy, které určily základní pořadí družstev. V nástavbě turnaje se pak družstva utkala již o celkové pořadí.

 

A tady je celkové pořadí v 6. ročníku turnaje:

1. Kudláček, Hodek;

2. Jančík, Matyš;

3. Liška, Lišková;

4. Faic, Křepelka;

5. Kozačka, Thurnvald – nejstarší pár, dohromady 134 let;

6. Kalousek, Cesnak;

7. Vaněk, Kutný;

8. Malý, Červený;

 

Z historického pohledu se kronikář nebude zmiňovat o jednotlivých výsledcích družstev, nejsou důležité, důležité je, že si všichni účastníci dobře zahráli a na závěr obdrželi velmi hodnotné ceny za svou účast a výkon.

Povedená byla i beseda o sportu, kde potenciální prezident klubu  (Petr Kalousek) informoval účastníky turnaje o jeho záměru jak organizovat nastávající zimní soutěž družstev. Přes některé dílčí „jiné názory“ se zdá, že by nově pojatá soutěž družstev mohla být pro většinu členů TKVP přijatelná. Hezké bylo i to, že jsme si opět, po delší době, společně zazpívali. Tím se stalo, že „zdravé jádro“ klubu vydrželo posedět až do zavírací doby Tenisky, což se v poslední době moc často nestávalo. Prostě bylo veselo „ a tak to má byť, tak je to správné“.

I když vše, co se turnajového tenisu týče, bylo perfektní, přesto jsme se v průběhu dne dověděli jednu smutnou správu. Den před turnajem ( 13.6.2014) zemřel v Táborské nemocnici náš bývalý tenisový kolega a frontmen kapely KOCÁBKA pan Vladimír ADAMEC. Byl to člověk nesmírně oblíbený v celém svém okolí, jak o tom svědčilo i nebývalé množství lidí, kteří se s ním přišli rozloučit na jeho poslední cestě. Vláďo, byl jsi dobrý kamarád.

Protože tento turnaj ( jehož byl Jarda jeden ze spoluzakladatelů) byl vlastně jeho rozlučkou s klubem, předal mu prezident na památku malý dárek, který mu bude vždy připomínat ono nejslavnější historické město ČR, město TÁBOR. Velké ocenění jeho práce pro klub, bude i jeho zařazení mezi čestné členy klubu, protože jeho práce ve prospěch ostatních členů byla vždy perfektní, s řadou novinek a progresivních myšlenek. Dokladem toho je i tato Kronika, do které „uvrtal“ v době svého prezidentství (v říjnu 2008) svého tenisového kolegu Láďu Kubu.

Závěrem Jardovi přejeme, ať se mu v novém bydlišti líbí, brzy v něm najde nové sportovní přátele a ať se na nás, do Tábora, přijede někdy podívat a zahrát si s námi jeho oblíbený tenis.

 

Jardo za Tvoji práci pro TKVP moc děkujeme .

image088

 

LETNÍ SOUTĚŽE v roce 2014

 

Letní soutěže probíhaly  podle již zavedených pravidel. Vyhlášeny byly dvě soutěže – a to družstev bez ohledu na věk a soutěž jednotlivců, která byla rozdělena do dvou skupin dle věku – do 50-ti a nad 50 let.

 

Výsledky a celkové pořadí letních soutěží   

 

Turnaje jednotlivců:

 

nad 50

 

Příjmení

Koeficient nasazení

Konečné pořadí

Hodek

1

1

Kotšmíd

2

2

Kudláček

6

3

Kalousek

4

4

Jedlička

3

5

Dobeš

5

6

 

do 50

 

Konečné pořadí

Koeficient  nasazení

Jméno

Výsledky

(Koef.nasazení/skóre)

1

2

Matyš

 3/ 2:0 (7:5,6:2),  1/  2:0 (6:2,6:4)

2

1

Liška

 2/ 0:2 (2:6,4:6)

3

3

Kudláček

 2/ 0:2 (5:7,2:6)

4

4

Hodek

   ——

 

Turnaj dvojic

 

Konečné pořadí

Koeficient  nasazení

Jméno

Výsledky

(Koef.nasazení/skóre)

1

2

Liška – Liškova

 4/ 2:0 (6:1, 7:5)

2

1

Kudláček – Kolomazník

 

3

3

Kalousek – Thurnvald 

 2/ 0:2 (1:6, 5:7)

 

                     Nejlepší  jednotlivci v kategorii do 50-ti  a nad 50 let, obdrželi na podzimním vyhodnocení putovní poháry pro nejlepší singlové hráče.  Rovněž vítězné družstvo obdrželo putovní pohár pro nejlepší družstvo.

Ještě jedna důležitá informace, hodná zápisu do naší kroniky.     Po těch špatných, kdy jsme museli zaznamenat smutné odchody z našich tenisových řad, jedna potěšující. V září musel na vážnou operaci  jeden z našich zakládajících členů – pan Jaroslav JANČÍK. Operace se zdařila, a tak se Jarda, dle jeho slov, již těší, jak si s námi zahraje Vánoční turnaj. Všichni mu to jistě přejeme a držíme palce.

Na konci sezony 2013 – 2014 nastal čas pro změnu kronikáře TKVP. Dosavadní kronikář Ladislav KUBA, se po šesti letech vedení tenisové Kroniky TKVP rozhodl ukončit svoji činnost a přenechat její vedení někomu jinému.

Zde je jeho vyjádření: „V jejím začátku jsem dal dohromady (za pomoci Franty Kotšmída a některých dalších členů klubu) všechny údaje od vzniku – konec 80-tých let – až po rok 2008 tak, aby nová generace znala začátky našeho klubu (dříve kroužku). Při jejím vedení jsem se pak snažil zaznamenat tři momenty. Především to byly výsledky jednotlivých turnajů, za druhé fotografie, jak jsme se v průběhu let měnili a za třetí různé rarity – vtipy, slavné výroky a zajímavé okamžiky. Bohužel, poslední dobou tento třetí bod se trochu z naší hry vytrácí. A to je velká škoda. Někdy, v některých zápasech, to přechází až k jednotlivým urážkám mezi hráči. To není dobrý trend tak krásné hry, jako je tenis“.  

 „Novému kronikáři přeji hodně zdaru a inspirací, dobrou spolupráci s organizátory jednotlivých turnajů a někdy i pevné nervy při jejím zpracování a vedení“. 

  

Přehled vítězů ročníku 2013 – 2014

 

Období

Turnaj 

    /Jednorázový/ Dlouhodobý/

Jméno

/Družstvo/

Zima

Jednotlivců do 50 let

Nebyl   vyhlášen

Jednotlivců nad  50 let

Nebyl   vyhlášen

Družstev

Kutný,   Matyš, Kuba, Kotšmíd

Deblista

Lukáš   Liška

Oslavenci

Matyš,   Kalousek  

Vánoční

Kolomazník,   Kozačka  

Léto

Jednotlivců do 50-ti

Matyš Ota

Jednotlivců nad 50

Hodek   Miloš

Družstev

Liška,    Lišková

Oslavenci

Jedlička,   Matyš   

Military Seniors Cup Open

Kudláček, Hodek  

          image091

                       

Potlesk pro nejlepší hráče a družstva sezoně

2013 – 2014

Předáním putovních pohárů na podzimním briefingu dne 17. října 2014 byla ukončena tenisová sezona 2013 – 2014.

X           X          X