Foto
Sponzoři: Jump Aréna TáborJump Aréna TáborTEPfaktorTEP factorVlasová kosmetika Suchývlasova_kosmetikaRumpoldrumpold

Kronika 2012 – 13

1. listopadu 2013

_______________________  2012 -13  ___________________ 

 

              Nová sezóna 2012 – 2013 byla zahájena výročnímbriefingem dne 19. října 2012 v salonku restaurace Na Zimáku. Jak je již obvyklé,zase se vyskytli jednotlivci, kteří se omluvili, ale i neomluvili z této nejdůležitější roční společné akce, škoda. Schůzi zahájil končící prezident pan František KOTŠMÍD, který přednesl svoji zprávu, předal poháry z dlouhodobých letních soutěží, poděkoval za spolupráci členům klubu, kteří mu v jeho práci obzvlášť pomohli a předal řízení klubu v nové sezoně družstvu KOLOMÁZA. Toto družstvo do svých řad kooptovalo Milana CESNAKA s cílem požádat jej o prezidentství TKVP. Milan tuto nevděčnou funkci přijal a tak sezonu 2012 -2013 bude řídit prezident Milan CESNAK, pomáhat mu budou členové družstva pánové Kolomazník, Kudláček, Matyš a Kubásek. Nový prezident přednesl účastníkům briefingu svoji vizi akcí na novou sezonu, která se prakticky nelišila od sezon minulých. Do tenisového klubu byl přijat i nový člen pan Imrich KUTNÝ. Po briefingu byl prezidentem klubu dodatečně přijat další člen, pan Milan BARTESKA, který se stal členem SOCCER TEAMU. 

Zimní soutěž družstev, která se bude opět hrát v TENIS ARÉNĚ, bude hrát těchto pět družstev: 

P.č.

Název družstva

Jmenovité složení

1.

KOLOMÁZA

Kolomazník, Matyš, Kudláček, Kubásek, Cesnak;

2.

MALI

Malý, Liška, Lišková, Kalousek;

3.

No.1

Kotšmíd, Kolečář, Richter;

4.

VOVČÁCI

Voves, Pospíchal, Jedlička, Fořt, Lotter, Hodek, Jeřábek;

5.

SOCCER TEAM

Kozačka, Kuba, Kutný, Machoň, Barteska;

           Celkem 24 hráčů z 34 členů TKVP. Proč se nezapojili zbývající členové klubu? Jistě k tomu mají své důvody a tak pevně věřím, že se aktivně zapojí do ostatních našich soutěží v průběhu roku. Jsou to v zimním období – Vánoční turnaj ve čtyřhře, Zimní turnaj oslavenců a Turnaj jednotlivců. V letním období konkrétní turnaje a jejich termíny ještě upřesňují, ale lze předpokládat, že to bude obdoba léta 2012. 

                                                                                                         X   X   X

 

Vánoční turnaj   

První velkou společnou akcí nové sezony byl jubilejní 20. ročník Vánočního turnaje. Uskutečnil se dne 28. prosince 2012 v Tenis Aréně. Jeho přípravou a  organizací bylo pověřeno družstvo VOVČÁCI. Byli to pánové Martin VOVES, Miloň JEDLIČKA, Milan FOŘT , Radek POSPÍCHAL a Miloš HODEK. Vydatně jim pomáhal i Jarda JANČÍK nečlen družstva. Přestože organizátoři věnovali přípravě turnaje hodně ze svého volného času, začátek  se jim moc nepovedl. Po zahájení turnaje organizátoři zjistili, že máme halu přidělenou, místo od 12.00, až od 13.00 hodin. Slouží jim ke cti, že tuto hodinu operativně zvládli perfektně a to podáním výborné gulášové polévky.

 

         Do turnaje se přihlásilo celkem 30 osob, což znamená 15 párů. Tady je potřeba zaznamenat i jeden, stále se opakující nešvár účastníků a to, že se do turnaje přihlašují pozdě. Tak tomu bylo i v tomto turnaji, kdy se některé páry přihlásily až těsně před turnajem a ne do 15.12. , jak bylo organizátory požadováno. Tato nekázeň dělá potom velké problémy v přípravě turnaje. Nevím jak by se ti pozdě přihlásivší tvářili na to, kdyby je organizátoři do turnaje nepřijali, což se v tomto případě nestalo.

 

                    Účastníci byli rozděleni do třech skupin po pěti. Po sehrání zápasů ve skupinách, kde se hrálo systémem každý s každým, rozdělili organizátoři účastníky dle umístění do dalších třech skupin, kde se již bojovalo o celkové umístění. Cílem organizátorů turnaje bylo, aby každá  dvojice odehrála stejný počet utkání a to se jim podařilo.

 Vánoce - 2012 

Další pořadí:

4. Špačková, Špaček

5. Faic, Ježek

6. Kolečář, Kalousek

7. Grosman, Křepelka

8. Kotšmíd, Jedlička

9. Matyš, Fořt

10. Hodková, Hodek

11. Kolomazník, Richtr

12. Kubásek, Jančík

13. Lišková, Liška

14. Glos, Vrobel

15. Stano, Hájek

                Vítězná dvojice obdržela kromě sponzorských cen i zlaté medaile, diplom a putovní pohár pro vítěze Vánočního turnaje. Všichni účastníci pak byli odměněni hodnotnými cenami, snad nejlepšími v dosavadní historii klubu. Cenami do soutěže přispěli pánové  Miloš HODEK, Martin VOVES, Jarda KOLOMAZNÍK, Petr KALOUSEK, Miloň JEDLIČKA, Bowling Svíčka a někteří další členové klubu svými drobnými dárky.  

Vánoce - 2012 spolecna

Společná fotografie účastníků

 

              Na závěr je třeba poděkovat našim sponzorům a členům klubu, kteří ceny věnovali a sehnali. Velký dík však patří především členům družstva VOVČÁCI, kteří přípravě a provedení věnovali hodně ze svého volného času a dosáhli toho, že turnaj proběhl, i přes počáteční problémy, v přátelské a sportovní atmosféře jak na kurtech , tak i v závěrečném večírku.

Pánové organizátoři děkujeme, byl to podařený turnaj.

 

X   X   X 

 

Turnaj oslavenců

                Další ročník turnaje Zimních oslavenců se uskutečnil dne 15.3.2013 v domácí Tenis aréně.  Na 9 dvojic čekalo krásné tenisové odpoledne. Dvojice byly rozděleny do dvou skupin, kdy do boje o nejvyšší místa postoupily vždy dva páry. V dramatických zápasech si postup do finále vybojovala dvojice Jančík st., Kozačka a manželé Liškovi. Ve druhé skupině se s napětím čekalo až do posledního zápasu, neboť výsledky byly natolik vyrovnané, že nebylo možné tipnout vítěze. Nakonec poustoupil Malý, Malý a Machoň, Plemeník. Po odpočinku a pauze na gulášek začali líté boje o postup do finále. Zde excelovala dvojice Malý, Malý, která si nemilosrdně poradila s Jančíkem st. a Kozačkou. Ve druhém případě porazil Machoň, Plemeník manžele Liškovi a následovaly odvety ze základních skupin. Na 3. místě se nakonec po těsné výhře 7:6 umístil Jančík st., Kozačka a pohár vítězů vybojovala dvojice Malý,Malý. I o ostatní místa se svedly neméně zajímavé boje, kdy nikdo nedaroval ani gam, hrálo se do posledního dechu.  Na všechny zúčastněné čekaly krásné a hodnotné ceny, a to díky sponzorům: Škochův dům, U Lva, Modrá Růže, Posilovny Alana Mačora v Plané nad Lužnicí, Půjčovny lodí Dušana Jakubce, Autoservius Lukáš Kazda, Petra Kalouska – Orion, ČSTV, KB, Zdeňka Machoně a jiných. Po turnaji se jedlo, popíjelo a debatovalo o sportu a všichni zúčastnění se vraceli domů s cenou a pocitem z dobré hry. Ještě jednou za team Ma-Li, který tento turnaj organizoval, všem děkuji za účast a tenisové zážitky.

Konečné umístění.

  1. Malý, Malý j.
  2. Machoň, Plemeník
  3. Jančík, Kozačka
  4. Liškovi
  5. Jančík j., Grosman
  6. Glos, Pučelík
  7. Cesnak, Koštoval
  8. Kotšmíd, Kolomazník
  9. Kalousek, Kalousek

 X     X    X

 

Tenisový turnaj Dražice 8.června 2013

            Děkuji všem zúčastněným, kteří ke mně přišli oslavit mé nevýznamné životní jubileum, za krásně strávený den. Počasí nám přálo, tenis jsme si zahráli taky krásně. Ať jsem s Miloněm finišoval jak se dalo, přece jenom byla nejlepší dvojice Honza Malý – Jarda Jančík. Děkuji všem za dary, rady do života a podporu, se kterou se mi posléze těžce vstávalo….

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jako obvykle byl turnaj stručně vyhodnocen při společenské části.

                                                                                                              X   X   X

 

LETNÍ SOUTĚŽE

           Letní soutěže v tomto roce proběhly podle stejných zásad jako v roce minulém. Byly tedy vyhlášeny dvě soutěže, a to družstev bez ohledu na věk a soutěž jednotlivců, která byla rozdělena do dvou skupin dle věku – do 50-ti a nad 50 let. Do soutěže družstev se přihlásilo celkem sedm párů, do soutěže jednotlivců ve skupině do 50-ti čtyři hráči, nad 50 let potom úžasných 10 hráčů. Je smutné, že si někteří hráči a i družstva nenašli za celé léto chvilku na to, aby sehrála aspoň jeden zápas. Je velká škoda a vyvstává tady otázka, proč se do soutěže vůbec přihlásili.

 

Výsledky a celkové pořadí v létě 2013

Soutěž družstev

Aktuální pořadí

Koeficient nasazení

Jméno

Výsledky

(Koef.nasazení/skóre)

1

2

Lotter – Hodek

1/ 2:0 (skreč)

 

 

Soutěž jednotlivců

do 50-ti let  

Konečné

pořadí

Koeficient  nasazení

Příjmení a jméno

Výsledky

(Koef.nasazení/skóre)

1

1

Lotter Václav

 V této soutěži nebyl za celé léto sehrán jedinký zápas. To je pěkná ostuda !!! 

nad 50 let

Konečné

pořadí

Koeficient  nasazení

Příjmení a jméno

Výsledky

(Koef.nasazení/skóre)

1

1

Hodek Miloš

V této soutěži bylo sehráno téměř 40 zápasů. V porovnání s předchozí kategorií obrovský rozdíl. I to o něčem svědčí. Jejich výsledky však kronikář nechtěl přepisovat. Proto pro historii uvádím jen pořadí hráčů při začátku dlouhodobého turnaje a potom jeho konečné pořadí.

             Nejlepší  jednotlivci v kategorii do 50-ti  a nad 50 let obdrželi na podzimním vyhodnocení putovní poháry pro nejlepší singlové hráče.  Rovněž vítězné družstvo obdrželo putovní pohár pro nejlepší družstvo.

Přehled vítězů ročníku 2012 – 2013

Období

Turnaj 

    /Jednorázový/ Dlouhodobý/

Jméno

/Družstvo/

Zima

Jednotlivců do 50 let

Pro nezájem členů klubu se turnaj nekonal

Jednotlivců nad  50 let

Hodek Miloš

Družstev

Kolomazník, Matyš, Kudláček, Kubásek, Cesnak

Deblista

Kudláček Luděk

Oslavenci

Malý st. – Malý ml.  

Vánoční

Kuba – Kudláček

Léto

Jednotlivců do 50-ti

Lotter Václav

Jednotlivců nad 50

Hodek Miloš

Družstev

Lotter – Hodek

Oslavenci

Liška – Lišková  

Military Seniors Cup Open

Kuba – Kolečář

       Možný drobný analytický závěr z letošní sezony – nejlepší tenisti začínají písmenem K a to je jistě důvod pro zamyšlení pro ostatní hráče. 

image088 

Potlesk pro nejlepší letošní hráče a družstva

Předáním putovních pohárů na podzimním briefingu byla ukončena tenisová sezona 2012 – 2013.

 

X      X      X