Sponzoři: TEPfaktorTEP factorvlasova_kosmetikarumpold

Kronika 2012 – 13

1. listopadu 2013

_______________________  2012 -13  ___________________

Nová sezóna 2012 – 2013 byla zahájena výročnímbriefingem dne 19. října 2012 v salonku restaurace Na Zimáku. Jak je již obvyklé,zase se vyskytli jednotlivci, kteří se omluvili, ale i neomluvili z této nejdůležitější roční společné akce, škoda. Schůzi zahájil končící prezident pan František KOTŠMÍD, který přednesl svoji zprávu, předal poháry z dlouhodobých letních soutěží, poděkoval za spolupráci členům klubu, kteří mu v jeho práci obzvlášť pomohli a předal řízení klubu v nové sezoně družstvu KOLOMÁZA. Toto družstvo do svých řad kooptovalo Milana CESNAKA s cílem požádat jej o prezidentství TKVP. Milan tuto nevděčnou funkci přijal a tak sezonu 2012 -2013 bude řídit prezident Milan CESNAK, pomáhat mu budou členové družstva pánové Kolomazník, Kudláček, Matyš a Kubásek. Nový prezident přednesl účastníkům briefingu svoji vizi akcí na novou sezonu, která se prakticky nelišila od sezon minulých. Do tenisového klubu byl přijat i nový člen pan Imrich KUTNÝ. Po briefingu byl prezidentem klubu dodatečně přijat další člen, pan Milan BARTESKA, který se stal členem SOCCER TEAMU.

Zimní soutěž družstev, která se bude opět hrát v TENIS ARÉNĚ, bude hrát těchto pět družstev:

Kozačka, Kuba, Kutný, Machoň, Barteska;

Celkem 24 hráčů z 34 členů TKVP. Proč se nezapojili zbývající členové klubu? Jistě k tomu mají své důvody a tak pevně věřím, že se aktivně zapojí do ostatních našich soutěží v průběhu roku. Jsou to v zimním období – Vánoční turnaj ve čtyřhře, Zimní turnaj oslavenců a Turnaj jednotlivců. V letním období konkrétní turnaje a jejich termíny ještě upřesňují, ale lze předpokládat, že to bude obdoba léta 2012.

X   X   X

Vánoční turnaj

První velkou společnou akcí nové sezony byl jubilejní 20. ročník Vánočního turnaje. Uskutečnil se dne 28. prosince 2012 v Tenis Aréně. Jeho přípravou a  organizací bylo pověřeno družstvo VOVČÁCI. Byli to pánové Martin VOVES, Miloň JEDLIČKA, Milan FOŘT , Radek POSPÍCHAL a Miloš HODEK. Vydatně jim pomáhal i Jarda JANČÍK nečlen družstva. Přestože organizátoři věnovali přípravě turnaje hodně ze svého volného času, začátek  se jim moc nepovedl. Po zahájení turnaje organizátoři zjistili, že máme halu přidělenou, místo od 12.00, až od 13.00 hodin. Slouží jim ke cti, že tuto hodinu operativně zvládli perfektně a to podáním výborné gulášové polévky.

Do turnaje se přihlásilo celkem 30 osob, což znamená 15 párů. Tady je potřeba zaznamenat i jeden, stále se opakující nešvár účastníků a to, že se do turnaje přihlašují pozdě. Tak tomu bylo i v tomto turnaji, kdy se některé páry přihlásily až těsně před turnajem a ne do 15.12. , jak bylo organizátory požadováno. Tato nekázeň dělá potom velké problémy v přípravě turnaje. Nevím jak by se ti pozdě přihlásivší tvářili na to, kdyby je organizátoři do turnaje nepřijali, což se v tomto případě nestalo.

Účastníci byli rozděleni do třech skupin po pěti. Po sehrání zápasů ve skupinách, kde se hrálo systémem každý s každým, rozdělili organizátoři účastníky dle umístění do dalších třech skupin, kde se již bojovalo o celkové umístění. Cílem organizátorů turnaje bylo, aby každá  dvojice odehrála stejný počet utkání a to se jim podařilo.

15. Stano, Hájek

Vítězná dvojice obdržela kromě sponzorských cen i zlaté medaile, diplom a putovní pohár pro vítěze Vánočního turnaje. Všichni účastníci pak byli odměněni hodnotnými cenami, snad nejlepšími v dosavadní historii klubu. Cenami do soutěže přispěli pánové  Miloš HODEK, Martin VOVES, Jarda KOLOMAZNÍK, Petr KALOUSEK, Miloň JEDLIČKA, Bowling Svíčka a někteří další členové klubu svými drobnými dárky.

Vánoce - 2012 spolecna

Společná fotografie účastníků

Na závěr je třeba poděkovat našim sponzorům a členům klubu, kteří ceny věnovali a sehnali. Velký dík však patří především členům družstva VOVČÁCI, kteří přípravě a provedení věnovali hodně ze svého volného času a dosáhli toho, že turnaj proběhl, i přes počáteční problémy, v přátelské a sportovní atmosféře jak na kurtech , tak i v závěrečném večírku.

Pánové organizátoři děkujeme, byl to podařený turnaj.

X   X   X

Turnaj oslavenců

Další ročník turnaje Zimních oslavenců se uskutečnil dne 15.3.2013 v domácí Tenis aréně.  Na 9 dvojic čekalo krásné tenisové odpoledne. Dvojice byly rozděleny do dvou skupin, kdy do boje o nejvyšší místa postoupily vždy dva páry. V dramatických zápasech si postup do finále vybojovala dvojice Jančík st., Kozačka a manželé Liškovi. Ve druhé skupině se s napětím čekalo až do posledního zápasu, neboť výsledky byly natolik vyrovnané, že nebylo možné tipnout vítěze. Nakonec poustoupil Malý, Malý a Machoň, Plemeník. Po odpočinku a pauze na gulášek začali líté boje o postup do finále. Zde excelovala dvojice Malý, Malý, která si nemilosrdně poradila s Jančíkem st. a Kozačkou. Ve druhém případě porazil Machoň, Plemeník manžele Liškovi a následovaly odvety ze základních skupin. Na 3. místě se nakonec po těsné výhře 7:6 umístil Jančík st., Kozačka a pohár vítězů vybojovala dvojice Malý,Malý. I o ostatní místa se svedly neméně zajímavé boje, kdy nikdo nedaroval ani gam, hrálo se do posledního dechu.  Na všechny zúčastněné čekaly krásné a hodnotné ceny, a to díky sponzorům: Škochův dům, U Lva, Modrá Růže, Posilovny Alana Mačora v Plané nad Lužnicí, Půjčovny lodí Dušana Jakubce, Autoservius Lukáš Kazda, Petra Kalouska – Orion, ČSTV, KB, Zdeňka Machoně a jiných. Po turnaji se jedlo, popíjelo a debatovalo o sportu a všichni zúčastnění se vraceli domů s cenou a pocitem z dobré hry. Ještě jednou za team Ma-Li, který tento turnaj organizoval, všem děkuji za účast a tenisové zážitky.